O násKontaktCeníkFoto galerieTip na výletRezervace

region české části
EUREGIA EGRENSIS


Pokud opravdu rádi cestujete a poznáváte nová místa, vítáme Vás v regionu, který Vaše představy a očekávání naplní plnou měrou. Jestli se těšíte, že prožijete něco mimořádného, máte-li příjemné mrazení z očekáváných návštěv tajemných hradů a zámků Seeberg, Loket, Bečov nad Teplou nebo Kynžvartu, přijeli jste správně. Pohltí Vás záhadami zastřený Pachelbelův dům v Chebu, kde byl zavražděn Albrecht z Valdštejna, překvapí Vás příjemné prostředí sokolovského zámku, který Vám oživí v celé oblasti proslavené jméno Šliků. Osloví Vás nejen historie, ale také výjimečné přírodní lokality, drsné ale krásné Krušné hory s množstvím letních cyklotras a zimních lyžařských terénů. Jste-li vyznavači přepychu a pohodlí vyhlášených lázeňských míst, nemůžete minout Mariánské Lázně se zpívající fontánou, útulné Františkovy Lázně, velmi vyhledávané radioaktivní lázně Jáchymov, klidné Konstantinovy Lázně, především však světoznámé lázně Karlovy Vary s neopakovatelnou atmosférou filmových festivalů, tradicí prvotřídních sanatorií, hotelů a restaurací. Dýchne na Vás zvláštní kouzlo lázeňské architektury, kterou obdivovali velikáni evropské kultury Goethe či Beethoven a kam rádi přijížděli muži, kteří vytvářeli evropskou a světovou politiku - Petr Veliký, Bismarck Metternich.

Mariánské Lázně
Mariánské Lázně Mariánské Lázně, nejmladší a nejpůvabnější ze západočeských lázní, architektonická perla, jež nemá konkurenci. Parky a les zde vstupují téměř do budov a domy si vykročily do přírody. Paláce postavené věhlasnými architekty nebo hektary parků, které povstaly z bažin a jejichž otcem je Václav Skalník. Mariánské Lázně jsou princeznou mezi českými lázněmi, princeznou, která ještě v dětských střevíčkách prožila slávu a obdiv.

Františkovy Lázně
Františkovy Lázně Půvabné město Frantoškovy Lázně si stále uchovává neopakovatelné kouzlo a atmosféru lázeňského místa z přelomu 18. a 19. století. Jeho upravené pavilony pramenů a lázeňské budovy jsou postaveny v klasicistní architektuře a září světlými barvami. Kavárničky před nimi lákají k posezení a promenádní koncerty k poslechu. Lázně prosluly účinnou léčbou ženských chorob a poruch krevního oběhu.

Lázně Kynžvart
Lázně Kynžvart Kromě léčby nespecifických nemocí dýchacích cest u dětí, nabízí Kynžvart národní kulturní památku - státní zámek Kynžvart, překrásné zámecké sídlo v barokním slohu, postavené pro kníže Metternicha a před několika lety renovované, s nádherným parkem, rekonstruovanými přilehlými objekty.


Karlovy Vary

Karlovy Vary Karlovy Vary, největší a nejznámější lázně v České republice. Jejich věhlas vychází z léčivých účinků teplých zřídel, které podle pověsti objevil sám císař římský a král český Karel IV. Tyto lázně s čilým společenským a kulturním ruchem nabízejí svým hostům nejen krásné přírodní scenérie, ale také komfortní ubytování a léčebné kůry. Mezinárodní filmový festival každoročně přiláká do města stovky celebrit a tisíce návštěvníků z celého světa.

Město Loket
Město Loket Město Loket s dominantním hradním areálem, patří mezi nejzachovalejší středověké architektury v Čechách. Jako v pohádce si připadá návštěvník při pohledu na starobylé město, které se rozkládá na sklanatém ostrohu. Jeho počátky spadají do 3. čtvrtiny 12. století. Slávu Lokti v posledních letech přinesla letní operní představení konanaá v malebném podhradí na břehu řeky.

Premonstrátský klášter v Teplé
Premonstrátský klášter v Teplé Premonstrátský klášter v Teplé, založil kníže Hroznata. Hosté se obdivují nejen architektonickému klenotu, klášternímu kostelu Zvěstování panny Marie, ale také druhé největší knohovně v České republice a rozsáhlému parku s prastarými stromy, vedle něhož bylo zbudováno golfové hřiště.